Svařovací poloautomaty MIG, MAG

Tato zařízení podstatně zrychlila proces svařování elektrickým obloukem.

Využívají kovovou tavící se elektrodu (drát) v ochranné atmosféře inertního (argon, helium) nebo aktivního plynu (CO2) nebo jejich směsi.

Drát je na cívce podavače, který jej plynule posouvá do svařovacího hořáku. Oblouk hoří mezi drátem a základním materiálem a je zcela obklopen ochranným plynem.

Přenos kovu do svařovací lázně dělíme na zkratový pro malé výkony, kapkový pro střední výkony, sprchový a impulsní pro nejvyšší výkony.

 

Pro svařování metodami MIG/MAG se používají stejnosměrné zdroje s plochou statickou charakteristikou. Svařovací výkon se řídí rychlostí posuvu drátu a regulací napětí. Tato bývá nejčastěji skoková, přepínáním odboček transformátoru, nebo může být plynulá u tyristorových usměrňovačů nebo invertorových zdrojů. Synergické zdroje mají regulaci těchto dvou veličin spřaženou do jednoho ovládacího prvku. Zdroje vybavené mikroprocesorem mají přednastavené programy pro určité druhy materiálů a ochranných plynů. Podavače drátu bývají dvoukladkové, nebo čtyřkladkové.

Výhodou čtyřkladkových posuvů je přesnější podávání drátu při menším přítlaku a menším otěru drátu. Mohou být integrované přímo ve zdroji, nebo jsou oddělené v samostatné skříni, která je propojena kabely se zdrojem. Tyto propojovací kabely mohou být dlouhé až 20 metrů. Délka svařovacího hořáku bývá dva až pět metrů. Zdroje se svařovacím proudem vyšším než 300 A mohou mít vodní chlazení hořáku.

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět

Kontakty

Tel.:+420 465 523 779
Mob.:+420 603 528 469
Fax:+420 465 520 070
svarovani@svarovani.cz

Otevírací doba

Po - Pá7:00 - 17:00
So9:00 - 11:30
Nezavřeno

Kde nás najdete?

Královéhradecká 698
562 01 Ústí nad Orlicí
Zobrazit detailní mapu