Obloukové svářečky MMA

Obloukové svařování

Obloukové svařování obalenou elektrodou má svoje počátky na konci devatenáctého století. V roce 1887 patentoval Nicolas de Benardos obloukové svařování uhlíkovou elektrodou. Využití této metody však bylo velmi malé protože se při procesu dostával uhlík z elektrod do svarového kovu a sváry byly tvrdé a křehké.

Rozvoj nastal až po objevu svařování kovovou elektrodou s povlakem organických a minerálních materiálů, kterou patentoval v roce 1904 Oscar Kjellberg. Velký rozmach obloukového svařování nastal v období první světové války.

 

Zdroje pro obloukové svařování

Zdroje pro obloukové svařování dělíme na transformátory, svařovací usměrňovače, invertory a svařovací agregáty (točivé zdroje). Transformátory jsou nejjednodušší zařízení s využitím pro domácí dílnu. Usměrňovače se dnes využívají v těžkých provozech se svařovacími proudy až do výše 800A. Nejrozšířenějšími zdroji jsou dnes invertory, které díky svým vlastnostem dominují v ručním obloukovém svařování. Tyto moderní zdroje se vyznačují malou hmotností, výbornými svařovacími charakteristikami a příznivou cenou.

Invertor spíná proudový okruh vysokou frekvencí až 100 kHz, tím se výrazně snižuje rozměr a hmotnost transformátoru svařovacího zdroje.

Často bývá vybaven mikroprocesorem, který řídí svařovací parametry. Svařovací agregáty poháněné spalovacím motorem jsou dnes využívány v místech, kde není dostupná elektřina.

  • Jednotlivé řady vybraných obloukových svářeček, které nabízíme si můžete prohlédnout níže v přiložených souborech (formát PDF).

Obloukové svářečky MMA - soubory ke stažení


Cemont (PDF)
ESAB (PDF)
Kühtreiber (PDF)

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět

Kontakty

Tel.:+420 465 523 779
Mob.:+420 603 528 469
Fax:+420 465 520 070
svarovani@svarovani.cz

Otevírací doba

Po - Pá7:00 - 17:00
So9:00 - 11:30
Nezavřeno

Kde nás najdete?

Královéhradecká 698
562 01 Ústí nad Orlicí
Zobrazit detailní mapu