Hobby svářečky

Hobby svářečky jsou zařízení určená pro domácí dílnu. Vyznačují se jednoduchou obsluhou, malými rozměry a nízkou hmotností. Maximální svařovací proud bývá do 170-ti Ampér. Tyto svářečky mají nízký zatěžovatel* takže jsou určeny pro občasné svařování. Mohou být na obalenou elektrodu (metoda MMA), tyto dělíme na stejnosměrné a střídavé.

Střídavé transformátory mají regulaci buď skokovou přepínačem, nebo plynulou rozptylovým jádrem. Nevýhodou je větší hmotnost a omezené použití elektrod s basickým obalem. Tyto nevýhody odstraňují stejnosměrné svářečky, dnes jsou to ve většině případů tzv. invertory, které mají malou hmotnost, stabilnější oblouk a možnost svařování všemi typy elektrod.

 

MIG/MAG svářečky

Další skupinou jsou svářečky MIG/MAG pro svařování v ochranné atmosféře, lidově nazývané "céóčka". Svařovací drát se odvíjí z cívky, je podáván podavačem do hořáku, kde dochází k hoření oblouku v ochranné atmosféře inertního plynu (metoda MIG- argonu, helium) nebo aktivního plynu (metoda MAG - CO2). Tyto zařízení jsou vhodná pro svařování slabých plechů, jeklů a opravy automobilových karoserií.

* zatěžovatel se udává v desetiminutovém cyklu při okolní teplotě +40o C. Nejvýhodnější je porovnávat svářečky při zatěžovateli 60%.

To znamená, že svářečka šest minut svařuje při daném svařovacím proudu a čtyři minuty se chladí. Toto odpovídá běžnému pracovnímu cyklu při svařování. Většina hobby svářeček má zatěžovatel při maximálním svařovacím proudu okolo 20%, to znamená, že může svařovat maximálním proudem dvě minuty a osm minut se musí chladit. V případě překročení stanoveného zatěžovatele dochází k přehřátí svářečky a dojde k aktivaci tepelné ochrany.

  • Jednotlivé řady vybraných hobby svářeček, které nabízíme si můžete prohlédnout níže v přiložených souborech (formát PDF).

Hobby svářečky - soubory ke stažení


MIG (PDF)
MMAi (PDF)
MMA trafo (PDF)

Máte dotaz? Použijte formulář a napište nám.

Položky označené * jsou povinné
Vaše jméno
* Váš e-mail
Váš telefon
* Vaše zpráva
Vyplňte prosím výsledek (číslo)
* tři plus pět

Kontakty

Tel.:+420 465 523 779
Mob.:+420 603 528 469
Fax:+420 465 520 070
svarovani@svarovani.cz

Otevírací doba

Po - Pá7:00 - 17:00
So9:00 - 11:30
Nezavřeno

Kde nás najdete?

Královéhradecká 698
562 01 Ústí nad Orlicí
Zobrazit detailní mapu